1

Okulary fotochromowe- co wpływa na ich działanie?

Coraz więcej specjalistów podkreśla, jak ważna jest ochrona przed światłem ultrafioletowym. Może ono znacząco wpłynąć na pogorszenie się wzroku, przez szybsze żółknięcie soczewki w gałce ocznej. W trakcie wiosny i lata możemy zobaczyć wiele osób, które zakładają okulary przeciwsłoneczne. Stały się one nie tylko ochroną, ale także modnym dodatkiem, urozmaicającym nawet najprostsze stylizacje.
Co jednak, gdy posiadamy wadę wzroku, uniemożliwiającą nam założenie zwykłych okularów przeciwsłonecznych? Z pomocą przychodzą nam okulary fotochromowe, które perfekcyjnie łączą te dwie potrzeby.

Czym są okulary fotochromowe?

Okulary fotochromowe to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zadbać nie tylko o korekcję wad wzroku, ale także skupiają się na ochronie przed światłem niebieskim i promieniowaniem UV. Posiadają one okularowe soczewki fotochromowe, które są w stanie połączyć klasyczne okulary korekcyjne z okularami przeciwsłonecznymi. 

Jak działają okulary fotochromowe?

Działanie okularów fotochromowych często wprowadza w osłupienie, gdy ktoś nieznający ich zastosowanie, zauważa nagłe ciemnienie szkieł. Jak to jest możliwe?
Zabarwienie zmienia się dzięki pigmentom fotochromowym. To właśnie one zmieniają kształt, podczas kontaktu z promieniowaniem UV. Pigmenty zmieniające swoje położenie ograniczają przepływ światła, co skutkuje zmianą zabarwienia soczewek.
Warto zapamiętać, że ważnym aspektem jest także temperatura, ponieważ im jest ona wyższa, tym szybciej soczewki stają się bezbarwne.

Sprawdź jak działają okulary fotochromowe – https://www.youtube.com/watch?v=RLyNA93X6ZA

Historia zjawiska fotochromizmu.

Zjawisko fotochromizmu zostało odkryte w 1880 roku przez Markwalda, po czym trafiły do masowej produkcji. Dzięki niezliczonym badaniom, aktualnie mamy dostęp do najlepszych okularów fotochromowych, które charakteryzują się szybkim powrotem przeźroczystości soczewek, wrażliwością na temperaturę i perfekcyjnym działaniem. 

Okulary fotochromowe- dla kogo?


To pytanie zadają sobie wszyscy, którzy zastanawiają się nad zakupem tego fenomenalnego narzędzia, poprawiającego jakość wzroku. Okulary fotochromowe są dla osób, które chcą połączyć korekcję wady wzroku oraz doskonałą ochronę przez światłem ultrafioletowym i niebieskim. Nadadzą się dla osób pracujących, przebywających na świeżym powietrzy, jak i miłośników górskich wędrówek, czy nawet kierowców. Najnowsze wersję soczewek fotochromowych pozwolą na doskonałe widzenie nawet zza szyby auta.

Gdzie kupić okulary fotochromowe?

Zakup okularów nigdy nie jest łatwym doświadczeniem. Wykrycie wady, kompleksowe badanie, odpowiednie dobranie i wybór szkieł oraz oprawek często przeraża potencjalnych kupców. Dlatego właśnie warto wybrać się do miejsca, które za jednym razem wykona te wszystkie, niezwykle ważne usługi. Marcin Stępień Salony Optyczne, które znajdują się w Siemiatyczach, Łosicach i Starachowicach, świadczą powyższe usługi na najwyższym poziomie. Specjaliści, których tam znajdziemy, przeprowadzą dokładne badanie wzroku i dopasują odpowiednie szkła, soczewki, a nawet oprawki, które będą doskonale pasować do naszej twarzy i codziennego stylu życia.