Najczęściej zadawane pytania

Okulary w naszych salonach można już kupić od 99zł.  Należy pamiętać, że na cenę okularów składa się cena oprawy oraz soczewek okularowych.  W zależności jaka firma, jaka konstrukcja, jaki materiał – to wszystko będzie miało wpływ na cenę. Jako wykwalifikowani eksperci na pewno pomożemy Ci dobrać taki produkt, aby stosunek ceny do jakości był jak najlepszy.  Zadowoleni klienci są wizytówką naszej firmy i mogą potwierdzić nasz profesjonalizm.

Standardową naszą ofertą jest oferta firmy Shamir – soczewki są produkowane głównie w Portugalii.  Sama firma wchodzi w skład grupy Essilor – francuskiego potentata na rynku okularowym – dzięki temu mamy gwarancję produktów najwyższej jakości w atrakcyjnej cenie.

Oprócz oferty standardowej, mamy w swojej ofercie produkty firm: japońska HOYA, japońska SEIKO, niemiecki ZEISS, francuski ESSILOR, polska JZO.  Dzięki temu możemy zapewnić prawie każdemu klientowi produkt na jego wymogi i kieszeń.  Produkty premium oraz ekonomiczne.

Nie sprzedajemy produktów najtańszych, które są zazwyczaj najgorszej jakości, gdyż bardzo ważne jest dla nas dobro naszego klienta i dlatego nie możemy sobie pozwolić na sprzedaż produktów słabej jakości.

W swojej ofercie posiadamy oprawy zarówno w segmencie premium – mi.in. VERSACE, RAY-BAN, EMPORIO ARMANI, VOGUE, D&G, ANA HICKMANN, standard – m.in. MARTIN JOHN jak i ekonomiczne.

Generalnie nasza oferta jest ciągle aktualizowana pod wpływem wchodzących nowych trendów.  Także zachęcamy, aby zapoznać się z naszą aktualną ofertą, odwiedzając któryś z naszych salonów.

Tak, w naszych salonach możesz sprawdzić ostrość twojego wzroku. Badanie wzroku polega na sprawdzeniu ostrości wzroku pod okulary.  Nie zajmujemy się leczeniem chorób i patologii wzroku.  Wykonując sprawdzenie ostrości wzroku wykonane przez naszego specjalistę, często możemy przesiewowo wychwycić patologię wzroku i zalecić skierowanie do okulisty – specjalisty od chorób oczu. 

Sprawdzenie ostrości wzroku kosztuje 80 – 100zł i często w promocji przy zakupie okularów jest bezpłatne.

Badanie ostrości wzroku przeprowadza u nas specjalista – optyk/optometrysta – dzięki temu klient ma pewność, że okulary korekcyjne będą wykonane najlepiej ze sprawdzoną korekcją.

Wbrew przyjętym w Polsce stereotypom, za badanie ostrości wzroku nie musi być odpowiedzialny okulista. Okulista jest specjalistą zajmującym się chorobami oczu – np. zapalenie spojówek, usuwanie ciał obcych z oczu itp. Często ma on wiedzę ogólną na temat narządu wzroku. Specjalistyczną wiedzę odnośnie korekcji wzroku przy pomocy okularów lub soczewek kontaktowych ma optyk lub optometrysta.  Ich wiedza na ten temat jest często bardziej głębsza i mogą być traktowani jako specjaliści pierwszego kontaktu, którzy mogą zalecić wizytę u okulisty w przypadku chorób układu wzroku.

Niestety w tej chwili na polskim rynku, jest dużo firm, które funkcjonują bez posiadania kwalifikacji zawodowych. W Polsce każda osoba może otworzyć sobie sklep optyczny, tak jak kiosk. Klienci mają kłopot, aby znaleźć odpowiedni salon optyczny, gdzie może skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą. To tak, jakbyśmy kupowali sobie leki na bazarze zamiast w aptece. Oczywiście zakup okularów na bazarze nie ma bezpośredniego wpływu na zagrożenie życia, lecz w dłuższej perspektywie może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia wzroku.

Nasza firma współpracuje z wykwalifikowanymi specjalistami zakresu optyki okularowej – są to dyplomowani optycy – mistrzowie oraz czeladnicy. Jesteśmy członkami CECHU OPTYCZNEGO. Dzięki temu macie pewność, że okulary są dobrane i wykonane w najlepszy sposób.

Jesteśmy jednymi z nielicznych, którzy są również stylistami okularowymi – czyli osobami, które pomogą ci dopasować okulary do twojego stylu, osobowości, wykonywanego zawodu.  Bierzemy udział w szkolenia organizowanych przez dystrybutorów opraw oraz bierzemy udziału w krajowych i międzynarodowych targach optycznych, organizowanych między innymi w Paryżu, Mediolanie.  Dzięki temu macie pewność, że oferowane przez nas oprawy są w zgodzie z aktualnymi trendami oraz odpowiadają na oczekiwania naszych klientów.

Ponadto właściciel firmy MARCIN STĘPIEŃ współpracuje z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie w zakresie wzornictwa okularowego oraz jest członkiem GOOGLE CAMPUS, gdzie szuka inspiracji i współpracuje z osobami ze środowiska START UP.

Obecnie nasze salony znajdują się w Starachowicach, Siemiatyczach, Łosicach.

W jakim wieku przyjmuje cię pacjentów na sprawdzenie ostrości wzroku?

Każde dziecko powinno zrobić pierwsze sprawdzenie wzroku u ogólnego specjalisty – okulisty.  Zazwyczaj badanie powinno być przeprowadzone po zakropieniu kroplami. 

Naszymi pacjentami klientami są osoby, które odbyły już taką wizytę i ukończyły 12 – 13 lat.

Układ wzrokowy rozwija się najszybciej do 14-15 roku życia, dlatego u osób powyżej takiego wieku możemy przeprowadzić badanie wzroku bez zakropienia oczu. 

Niestety z przykrością musimy stwierdzić, że świadomość kontroli wzroku jest w Polsce bardzo niska – chociaż stopniowo to się polepsza.  Pierwsze sprawdzenie narządu wzroku powinno być wykonane już szóstym miesiącu życia dziecka.  Później powinno być kontrolowane co pół roku, rok, w zależności czy rozwój jest prawidłowy. 

Przy obecnym trybie życia – spędzamy dużo czasu   przy ekranach (telefony, komputery, telewizory) – praca w zakresie bliży, gdzie wytężamy bardzo wzrok, powinniśmy robić sobie takie badania kontrolne raz na rok.  Kontrolowanie wzroku jak zębów u dentysty.

Nasze laboratorium mieści się w Warszawie. Okulary wykonujemy na najnowocześniejszym sprzęcie, co pozwala nam na zachowanie najwyższej jakości i precyzji wykonania.  Może się to wiązać z tym, że niestety nie możemy okularów wykonać na poczekaniu. Najlepszy, specjalistyczny sprzęt jest bardzo drogi i wymaga miejsca.  Jakość wykonania okularów rekompensuje naszym klientom czas oczekiwania.

Wzrok jest najważniejszym zmysłem człowieka.

Ponad 80% doznań postrzegawczych człowiek odczuwa przy pomocy wzroku.

Niestety Wielu ludzi nie docenia i zaniedbuję twój narząd wzroku do chwili aż zaczynają się problemy i często dochodzi do nieodwracalnych zmian.

Proszę sobie uświadomić jakbyśmy funkcjonowali bez używania narządu wzroku. Nie zobaczymy wielu kształtów, kolorów, zjawisk – typu zachodzące słońce. 

Dlatego niech sobie każdy zna zada pytanie: czy możemy sobie pozwolić na brak kontroli naszego wzroku, używanie okularów gotowych, które są tanie, lecz niestety nie są wykonane według naszych zindywidualizowanych parametrów.  Oszczędzimy przy zakupie, lecz później wydamy dużo więcej pieniędzy na wizyty lekarskie i farmakologie. 

Dlatego bardzo ważne jest, aby kontrolować swój wzrok, wykonać okulary u wykwalifikowanego specjalisty.  Okulary można wykonać na każdą kieszeń.  W naszych salonach oferujemy również możliwość zakupu na raty – często w promocyjnej ofercie 0%.