HISTORIA FIRMY

Prowadzę firmę rodzinną z wieloletnimi tradycjami. Moi rodzice zajmowali się optyką całe swoje życie. Ojciec jako doświadczony mistrz optyki okularowej (dyplom otrzymany 1974r.) pracował w firmowym Salonie Optycznym ZEISS, a następnie w 1979 r.  jako jeden z nielicznych optyków w PRL otworzył własną, prywatną działalność usługową. Mama posiadająca wieloletnie doświadczenie zdobyte w zakładzie optycznym przedsiębiorstwa państwowego SPHW, postanowiła w 1989 roku przejść również na własną działalność.

Rodzice zarazili mnie swoją pasją. Ukończyłem Liceum Zawodowe Optyczne i otrzymałem tytuł czeladnika optyki okularowej. Zdobyty później tytuł magistra ekonomii pomógł mi rozwinąć rodzinną działalność. 

Od czasu powstania pierwszego zakładu firma rozrosła się i oprócz Warszawy ma swoje salony także w Łosicach, Siemiatyczach i Starachowicach.

Od niemal 40 lat oferujemy produkty i usługi najwyższej jakości, a o zadowolenie naszych klientów dba zespół wykwalifikowanych ekspertów.

Wszystko po to żebyś po wizycie w naszym salonie spojrzał na świat z nowej, lepszej perspektywy.

O mnie

MARCIN STĘPIEŃ - właściciel

Dyplomowany mistrz optyki okularowej, odbyte szkolenia produktowe, organizowane przez firmy m.in.: Luxottica, Shamir, Hoya, Johnson&Johnson.

Stylista okularowy, współpracujący z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Wychowany według starych,rzemieślniczych zasad, podążający za obecnymi i przyszłymi trendami.

„Staram się przekazać ludziom, że nasza praca to nie sprzedaż okularów, ale UBIERANIE naszych klientów w okulary”.

Jesteśmy polską firmą rodzinną, pasjonatami, którzy dbałość o oprawę Twoich oczu mają we krwi. Tworzą ją ludzie zakochani w okularach. Misją naszej firmy jest pokazanie ludziom, że okulary to nie wada, to zaleta.

Dla nas okulary to coś więcej niż szkła w oprawie. My tworzymy je od podszewki – okulary od Marcina Stępnia.

Stawiamy na jakość

Nasza firma wykonuje okulary w profesjonalnym laboratorium mieszczącym się w Warszawie. Pracujemy na najnowocześniejszym sprzęcie i mamy dostęp do najnowszej oferty firm działających na rynku optyki okularowej (m.in. HOYA, ZEISS, JOHNSON&JOHNSON, SHAMIR).

Profesjonalna obsługa

Zatrudniamy fachowców z wieloletnim doświadczeniem, posiadających certyfikaty i dyplomy mistrza i czeladnika optyki okularowej. Nasz personel stale pogłębia wiedzę biorąc udział w specjalistycznych szkoleniach i kursach, dzięki czemu w naszych salonach zawsze możesz liczyć na obsługę na najwyższym poziomie.

Co oferujemy?

W naszych salonach znajdziesz okulary korekcyjne z szerokim wyborem soczewek włączając soczewki fotochromatyczne i progresywne, a także szkła kontaktowe i wszelkie niezbędne do nich akcesoria. U nas zrealizujesz receptę z NFZ. Posiadamy bardzo szeroki wybór opraw renomowanych firm, okulary przeciwsłoneczne oraz dodatki do okularów takie, jak ściereczki, płyny czyszczące, etui i inne. Oferujemy także usługi serwisowo – naprawcze, aby Twoje ulubione oprawki służyły Ci jak najdłużej.

Kilka słów O MNIE

Jestem dyplomowanym czeladnikiem OPTYKI OKULAROWEJ. Odbyłem szkolenia produktowe organizowane przez firmy m.in. Luxottica, Shamir, Johnson&Johnson, Hoya, JZO. Szkoliłem się na Politechnice Wrocławskiej w zakresie OPTOMETRII.
Współpracuję z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie oraz jestem członkiem organu Cechu Optyków.
Biorę udział w targach optycznych, m.in. w Paryżu Silmo, MIDO Mediolan aby być na bieżąco z trendami okularowymi.

mężczyzna w okularach korekcyjnych
mężczyzna w trakcie doboru okularów korekcyjnych

Jestem wychowany według starych, rzemieślniczych zasad podążający za obecnymi i przyszłymi trendami. Staram się przekazać ludziom, że nasza praca to nie sprzedaż okularów, ale „ubieranie” naszych klientów w okulary.
Prowadzę rodzinną kilku pokoleniową firmę , która dbałość o oprawę Twoich oczu ma we krwi, tworzą ją ludzie zakochani w oczach. Dla nas okulary to coś więcej niż szkła w oprawie. My tworzymy je od podszewki.
Obecnie prowadzę sieć salonów optycznych „Marcin Stępień Salony Optyczne”.

Profil ten powstał m.in. po to, aby mógł dzielić się z Wami swoją wiedzą oraz doświadczeniem z optyki Okularowej. Znajdziecie tu również wpisy z poradami stylistycznymi pomocnymi przy wyborze okularów.

Krótko w liczbach

0 lat

Noszę okulary

0 lat

lat mam kontakt z optyka okularowa

0 lat

lat prowadzę biznes okularowy

ponad 0

wykonanych par okularów

ponad 0

zadowolonych klientów

Wizja i misja firmy

Najlepsi styliści okularowi w mieście. U nas znajdziesz najlepszą poradę dotyczącą stylizacji okularowej. Jednocześnie specjaliści z wieloletnim doświadczeniem sprawdzą ostrość wzroku do okularów oraz zaoferują najlepsze rozwiązanie z szerokiej palety soczewek okularowych. jesteśmy członkiem Cechu Optyków Okularowych dzięki czemu nie musisz się obawiać o dobór soczewek i jakość wykonania. Po prostu oddajesz się w ręce specjalistów.

Misją naszej firmy jest pokazanie ludziom, że okulary to nie wada, to zaleta.

Ja działam od 2004 roku.

Data powstania obecnie działających salonów:

RYNEK STARACHOWICE: 2012r.

ŁOSICE RYNEK: 2017r.

SIEMIATYCZE : 2017r.