mężczyzna w trakcie doboru okularów przeciwsłonecznych

Czym zajmuje się stylista okularowy?

Okulary to już nie tylko konieczność dla osób z wadami wzroku, ale także modny i popularny dodatek. Na ulicach, od kilku lat, możemy zobaczyć coraz więcej ludzi zakładających popularne „zerówki”, czyli okulary z przeźroczystymi, niebędące korekcyjnymi szkłami, służące jako element stroju, podkreślający urodę.

Martwiąc się o swój wzrok rozpoczynamy poszukiwanie specjalisty, który najlepiej zadba o nasze oczy. Sprawdzając wielu okulistów i optyków na terenie Starachowic, Siemiatycz czy Łosic powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednie wyszkolenie pracowników i ich specjalizacje. Doborem odpowiednich szkieł zajmuje się optyk lub optometrysta, którego zadaniem jest rozpoznanie wad wzroku i podsunięcie rozwiązania problemu, czyli dobór odpowiednich okularów. Posługuje się on profesjonalnym sprzętem, dzięki czemu szansa na pomyłkę jest znikoma.  Jednakże pierwszym, na co zwracamy uwagę, są oprawki. Ich dobór jest skomplikowany, ponieważ zależy od własnych preferencji, rodzaju wykonywanej pracy i kształtu, który będzie pasował do naszej twarzy. Niezwykle ważnym aspektem przy wybieraniu okularów jest również nasza wygoda. Nie powinniśmy kierować się jedynie wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością i praktycznością, ponieważ nowe okulary powinny towarzyszyć nam przynajmniej przez kilka najbliższych lat w prawie każdym momencie naszego życia a przecież nikt nie chce chodzić w ładnych, ale niezwykle niewygodnych oprawkach.

Kto zatem może nam pomóc w tym trudnym wyborze?


Aby okulary spełniały wszystkie powyższe warunki i były idealnym podkreśleniem naszej twarzy, przydatna jest pomoc stylisty okularowego, który profesjonalnie dobierze nam idealny kształt oprawek. W naszych salonach, których właścicielem jest Marcin Stępień, stylista okularowy to część bardzo dobrze wyszkolonego zespołu, który zawsze pomoże w wyborze oprawek. Dzięki takiej osobie w salonie optycznym możemy bez stresu przeglądać zapełnione półki i nie martwić się o pochopny, nietrafiony wybór. Szczególnie osoby, które po raz pierwszy zmagają się z takim problemem mogą czuć się zdezorientowane i zagubione wśród wielu propozycji pracowników salonu. Dlatego stylista okularowy to nie tylko osoba, która podpowie nam najmodniejsze kształty sezonu. Dzięki niemu poznamy jakie oprawki będą idealnie pasować do naszej twarzy, a także może sprawdzić jakie kolory pasują do karnacji, którą posiadamy. Zadaniem stylisty okularowego jest również przeprowadzenie z nami krótkiego wywiadu, który będzie zawierał pytania odnośnie rodzaju wykonywanej pracy, ulubionych kolorów lub preferowanej wielkości oprawek. Nie trzeba już najpierw odwiedzać okulisty, a następnie kilku salonów w poszukiwaniu idealnych soczewek i okularów. Tym wszystkim zajmą się specjaliści w Salonach Optycznych na terenie Siemiatycz, Starachowic i Łosic, których właścicielem jest Marcin Stępień.

Co daje nam konsultacja ze stylistą okularowym?

Wsparcie stylisty może nie tylko ułatwić wybór odpowiedniego koloru, kształtu i wielkości okularów. Nasze salony dają klientowi możliwość skorzystania z profesjonalnych usług stylisty okularowego, co zdecydowanie różni nas od innych optyków i okulistów, którzy zazwyczaj nie posiadają stylizacji okularowej. Dzięki odpowiedniej osobie, która podpowie nam co będzie dla nas najlepsze, pozbędziemy się wątpliwości odnośnie słuszności naszego wyboru, ponieważ nie zawsze wyglądamy dobrze w tym, co pozornie nam się podoba. Osoba, która nie jest z nami związana emocjonalnie i patrzy na to obiektywnym, profesjonalnym okiem będzie najlepszym doradcą, który niejednokrotnie skróci czas wyboru okularów i upewni nas, że jest to najlepsza możliwa dla nas opcja. Przeszukując usługi jakie oferuje optyk lub okulista, biorąc pod uwagę Siemiatycze, Starachowice i Łosice warto wybrać taki salon, który bardzo dokładnie przebada i określi wadę wzroku, a także od razu dopasuje odpowiednie okulary. To wszystko oferuje Marcin Stępień Salony Optyczne. To właśnie te salony oferują nam badanie wzroku i profesjonale dobranie okularów w jednym miejscu, dzięki czemu nie tracimy czasu odwiedzając wielu okulistów i optyków, a także mamy pewność, że wybrane soczewki i oprawki są dobrane idealnie do naszych potrzeb i urody.