mężczyzna w okularach korekcyjnych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okularów?

Kształt twarzy jest jednym z elementów, które powinniśmy brać pod uwagę przy doborze okularów.
Elementy, które powinny być brane pod uwagę przy wyborze okularów:

  • wygoda – musimy się w nich dobrze czuć – musza nam się dobrze układać na głowie (nos, policzki, uszy, skronie),
  • dopasowanie do owalu twarzy – ta sugestia może być brana pod uwagę przez osoby, które same musza sobie coś dobrać, ale niestety nie zawsze się sprawdza (posiłkują się tym zazwyczaj sklepy internetowe, które próbują pomóc klientowi przy samodzielnym doborze opraw), stylista bierze ten element pod uwagę przy doborze okularów jako jeden z wielu,
  • dopasowanie do koloru/odcienia włosów, ciała,
  • charakter wykonywanej pracy i spędzanie czasu wolnego,
  • jakie soczewki maja być wstawione do oprawy (moce korekcji, konstrukcje soczewek), czasami klient ma duża wadę wzroku, soczewki sa grube, ciężkie – wtedy możemy dobrać oprawy z grubszym brzegiem, aby „ukryć” grubość soczewki,
  • styl ubioru, kolorystyka, charakter, temperament, fryzura, charakterystyka sylwetki,
  • alergie, uczulenia – dobór odpowiedniego materiału, z którego wykonane są oprawy,
  • czy okulary będą spełniały funkcje tylko korekcyjna czy również ochronna przed światłem słonecznym – okulary fotochromatyczne (przyciemniające się na słońcu i odbarwiające się w pomieszczeniu).
    Jak widzimy z opisu powyżej – dobieranie oprawy do kształtu twarzy jest jednym z elementów, które powinny być brane przy doborze okularów. Powinien o tym pamiętać specjalista od doboru opraw.

Oprawki dobieramy do kształtu twarzy.

Od pewnego czasu okulary są nie tylko niezbędną pomocą dla osób zmagających się z problemami ze wzrokiem. Aktualnie wpisują się w najnowsze trendy, podkreślają urodę i pozwalają wyrazić swój styl lub nadać charakter. Okulary perfekcyjnie dopełniają stylizacje i niejednokrotnie zmieniają wygląd twarzy. Aby jednak tak się stało oprawki muszą być odpowiednio dobrane to kształtu naszej twarzy. Jak to zatem zrobić?

Stylista okularowy
Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do salonu optycznego, który w swojej kadrze powinien posiadać stylistę okularowego. Jest to specjalista, który bez problemu dobierze okulary, kierując się kształtem naszej twarzy, potrzebami i upodobaniami. Miejsca, które umożliwiają nam właśnie taką poradę to Salony Optyczne Marcin Stępień, znajdujące się w Starachowicach, Siemiatyczach i Łosicach. Dzięki pomocy stylisty okularowego mamy pewność, że okulary wpłyną nie tylko na komfort w codziennych obowiązkach, poprzez lepsze widzenie, ale także na fakt, że nasza twarz będzie wyglądała elegancko i atrakcyjnie.

Kształty twarzy
Kształt naszej twarzy wiele mówi o tym, na jakie okulary powinniśmy się zdecydować. Niestety pomimo popularności danego modelu, nie wszyscy będą wyglądać w nim dobrze.
Jakie są zatem kształty twarzy i jakie okulary do nich dobrać?
Twarz kwadratowa- idealnie sprawdzą się okrągłe, owalne okulary, również te w niecodziennych kolorach.
Twarz owalna- w tym przypadku wybór jest najłatwiejszy, ponieważ każdy kształt okularów będzie dobrze wyglądał. Wyborem będzie jedynie charakter twarzy, który nadadzą konkretne modele.
Twarz serce- aby nie podkreślać braku symetrii pomiędzy dołem, a górą twarzy, warto zastanowić się nad delikatnymi, małymi oprawkami.
Twarz okrągła- okulary, które pomogą optycznie wyszczuplić twarz, będą miały kształt prostokąta.
Twarz podłużna- perfekcyjnie sprawdzą się modne, duże, okrągłe okulary.

Oczywiście są to porady uogólnione i każdy, kto będzie zmagał się z wyborem oprawek, powinien przymierzyć co najmniej kilka modeli i zdecydować, który z nich wygląda najlepiej. Nie zapominajmy także, że niezwykle ważnym aspektem jest wygoda. Oprócz atrakcyjności okularów powinniśmy kierować się także komfortem podczas ich użytkowania.

Wybór odpowiednich okularów to nie lada wyczyn. Samemu może być nam ciężko podjąć odpowiednią decyzję, ponieważ subiektywna wizja naszego wyglądu często odbiega od tego, jak widzą nas inni. Dlatego właśnie pomoc, którą oferuje nam stylista okularowy jest tak ważna i potrzebna. Niestety nie wszystkie salony zapewniają takie usługi, dlatego warto zapoznać się wcześniej z ofertą salonu optycznego, do którego zamierzamy się udać. Marcin Stępień Salony Optyczne posiada wyspecjalizowaną kadrę, która nie tylko przeprowadzi profesjonalne badanie wzroku, ale także dobierze idealny kształt okularów do naszej twarzy. Jest to tak ważne, ponieważ okulary służą nam kilka lat, a każdy z nas chce prezentować się elegancko i atrakcyjnie, szczególnie, gdy produkt, który kupujemy jest tak widoczny jak okulary.