mężczyzna w okularach przeciwsłonecznych

Jak wygląda badanie wzroku w salonie optycznym?

W dzisiejszych czasach wiele osób narażonych jest na pogorszenie się wzroku. Długie godziny przed komputerem, brak dobrego oświetlenia czy zawsze towarzyszący nam ekran telefonu mogą prowadzić do coraz mniej wyraźnego obrazu. Gdzie zatem udać się, gdy zauważymy pierwsze problemy ze wzrokiem oraz jak wygląda takie badanie?

Specjalistą, który bezproblemowo poradzi sobie z badaniem wzroku i sprawdzi ostrość wzroku, czyli zdolność oka do ostrego widzenia, jest optometrysta. Do jego zadań należą między innymi: badanie oczu i wzroku, wykrywanie nieprawidłowości w ruchu gałek ocznych, udzielanie porad oraz dobór odpowiednich soczewek do wykrytej wady. Oprometrystę możemy znaleźć w profesjonalnych salonach optycznych. Aby mieć pewność, że osoba, której powierzamy diagnozę nieprawidłowości naszych oczu jest kompetentna warto zapoznać się z salonem, do którego zamierzamy się udać. Marcin Stępień Salony Optyczne, które znajdują się w Starachowicach, Siemiatyczach oraz Łosicach zapewnia obecność wyszkolonego personelu, który kompleksowo przebada wzrok i dobierze odpowiednie szkła oraz oprawki.

Wizyta w salonie optycznym w celu badania wzroku przez optometrystę jest bardzo wygodną opcją, ponieważ, w porównaniu do odwiedzenia okulisty, możemy w jednym miejscu rozpoznać wadę wzroku i od razu dopasować jej korekcję, czyli soczewki lub okulary.

Jak przebiega badanie wzroku?

Dobrze przygotowany optometrysta, którego znajdziemy na przykład w Marcin Stępień Salony Optyczne, rozpocznie wizytę wywiadem poruszającym wiele istotnych kwestii takich jak: bóle głowy, styl życia, rozmazywanie się obrazu czy roztargnienie. Każda, nawet najmniejsza nieprawidłowość, może mieć duży wpływ na wadę wzroku, dlatego ważne jest, aby podawać jedynie prawdziwe, przemyślane odpowiedzi, które pomogą naprowadzić specjalistę na diagnozę naszego problemu.

Przystępując do badania optometrysta w Starachowicach, Siemiatyczach i Łosicach, poprzez komputerowe badanie szczegółowo zmierzy wadę wzroku. Badanie refraktometrem polega na wpuszczaniu wiązki promieni podczerwonych do oka, następnie wyniki są analizowane przez komputer i dostarczane na ekran specjalisty. Badanie pozwala określić krótko lub dalekowzroczność. Następnie, przez wkładanie soczewek o różnej mocy do oprawek, optometrysta będzie badał wadę refrakcji, aż do momentu, kiedy stwierdzimy, że obraz, który jest nam przedstawiany stał się maksymalnie ostry. W salonach optycznych, które prowadzi Marcin Stępień, nie zabraknie także pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego, które jest również ważnym elementem w określeniu przyczyny dyskomfortu, który odczuwamy. Optometrysta poświęci też czas na sprawdzenie, czy nie występuje u nas taka dolegliwość, jak choćby zez ukryty, którego jak sama nazwa wskazuje, nie jesteśmy w stanie rozpoznać gołym okiem. Nie ominie nas również znane wszystkim badanie, czyli czytanie poszczególnych liter czy nieco dłuższych tekstów.
 
Badanie wzroku powinno stać się naszą rutyną powtarzaną regularnie co jakiś czas, aby zawsze mieć kontrolę nad wadami naszych oczu. Ogromnym plusem jest fakt, że nie musimy najpierw czekać w kolejce u okulisty, a dopiero później szukać dobrego salonu optycznego, ponieważ wszystko możemy załatwić w jednym miejscu. Salony Optyczne w Starachowicach, Siemiatyczach i Łosicach, których właścicielem jest Marcin Stępień gwarantują nam kompleksowe badanie wzroku i dobranie odpowiednich szkieł oraz okularów, dzięki czemu  możemy zaoszczędzić czas, zyskując jednocześnie najwyższą jakość wykonywanych usług.