124079352_2970223366414233_6619085092148881335_n

Jak dbać o oczy na co dzień?

Każdy z nas chce, aby nasze oczy były wypoczęte i zdrowe. Teraz, gdy wiele czasu spędzamy nad ekranami laptopów, telefonów i telewizorów, powinniśmy szczególnie skupić się na poprawie kondycji naszego wzroku. Wszyscy znamy powiedzenie “Polak mądry po szkodzie”. Kierując się nim, powinniśmy zadbać o nasze oczy jeszcze przed powstaniem wad i rozwinięciem się chorób lub odczuwalnego dyskomfortu, który może zdecydowanie pogorszyć naszą codzienność.
Co zatem robić, aby nasz wzrok nie pogorszył się z upływem czasu?
Przeczytaj 5 rad i stosuj się do nich na co dzień!

1. Pamiętaj o regularnych wizytach u specjalistów.
Dorośli ludzie powinni badać swój wzrok minimum raz na dwa lata. Osoby, które posiadają określoną wadę wzroku lub chorobę muszą kontrolować stan swoich oczu przynajmniej raz w roku, jeśli specjalista nie udzieli innych rad. Dzięki regularnym wizytom, możemy rozpoznać wady i choroby we wczesnym stadium rozwoju i zapobiec dużo groźniejszym zmianom, które mogłyby nastąpić później.

2. Noś okulary przeciwsłoneczne lub fotochromowe.
Ochrona przez światłem słonecznym jest niezwykle ważna, ponieważ UV może prowadzić do szybszego pogorszenia się wzroku i starzenia skóry wokół oczu. W słoneczne dni nie zapominajmy o zakładaniu okularów przeciwsłonecznych, a jeśli chcemy połączyć korekcję wad wzroku i ochronę przed promieniowaniem, zaopatrzmy się w okulary fotochromowe, które ciemnieją przy styczności z ultrafioletem.

3. Zmniejsz czas przez ekranem.
Aktualna sytuacja niejako zmusiła nas do spędzania przez komputerem jeszcze większej ilości godzin. Nie jest to zdrowe dla naszych oczu, dlatego w miarę możliwości powinniśmy ograniczać czas spędzany przed ekranem. Jeśli już korzystamy z telewizora, laptopa lub smartfona, starajmy się zadbać, aby wokół nie było mroku. Nie trzymajmy tych urządzeń blisko i starajmy się pamiętać o częstszym mruganiu, które znacząco zmienia się w trakcie patrzenia na ekran.

4. Uprawiaj sport.
Nie bez powodu mówi się, że “sport to zdrowie”. Regularne ruch znacząco wpływa na krążenie krwi i jej dopływu również do naczyń narządu wzroku. Dzięki stymulacji produkcji rodopsyny, możemy także polepszyć widzenie po zmroku.

5. Wybieraj sprawdzone salony optyczne.
Decydując się na wizytę warto dokładnie sprawdzić salon, do którego chcemy się udać. Powinien on posiadać wykwalifikowaną kadrę, niezbędny sprzęt i odpowiednie podejście, które nie wystraszy pacjenta już na wstępie. Ten opis doskonale pasuje do Salonów Optycznych w Starachowicach, Siemiatyczach i Łosicach, których właścicielem jest Marcin Stępień. Dzięki wyszkolonym pracownikom i doskonałym sprzęcie, salon świadczy usługi o najwyższym poziomie. 


Stosując się do powyższych rad, możesz zapobiec pogarszaniu się stanu Twojego wzroku i przywrócić mu dawną sprawność. Sport, mniej czasu spędzonego przed ekranem, regularne badania i odpowiednia ochrona to podstawa, którą powinien znać każdy z nas. Nie zapominaj również, że jakość salonu, do którego się udasz, ma także duże znaczenie.