Wzrok to najważniejszy zmysł, który niejednokrotnie zaniedbujemy. Pomimo tego, że jest nam niezbędny to najczęściej nie przywiązujemy do niego większej uwagi. Myśl o badaniu wzroku przychodzi nam dopiero, gdy czujemy dyskomfort lub ból. Może się jednak okazać, że jest już nieco za późno. Choroby i wady, które zostaną rozpoznane we wczesnej fazie, mają dużą większą szansę na wyleczenie i zredukowanie groźniejszych schorzeń. Co jaki czas, w takim razie, powinniśmy badać wzrok?
Gdzie badać wzrok?
Aspektem, na który zdecydowanie powinniśmy zwrócić uwagę jest także miejsce, do którego się udamy. Przed wizytą należy sprawdzić jakim personelem dysponuje salon i jakie usługi proponuje. Marcin Stępie Salony Optyczne, które znajdują się w Siemiatyczach, Starachowicach i Łosicach, udowadniają, że da się połączyć wszystko, równocześnie zachowując najwyższy poziom. Specjaliści pracujący w tych Salonach Optycznych posiadają odpowiednie kwalifikacje i podejście, które umożliwia nam profesjonalne badanie wzroku i dobranie odpowiednich okularów w jednym miejscu.
Badanie wzroku u dzieci.
Najmłodsi często nie informują o dyskomforcie, zamazanym obrazie czy nadmiernym tarciu oczu. Pierwsze badanie wzroku powinno mieć miejsce jak najwcześniej nawet podczas badań przesiewowych, a już na pewno gdy dziecko ukończy 2-3 rok życia. Następnie warto je powtarzać co najmniej raz na rok lub dwa lata (podobnie jak w przypadku zębów) . Najczęściej pokrywa się to z rutynowymi kontrolami i badaniem bilansowym. Jeśli w rodzinie dziecka występują choroby i wady wzroku, kontrole powinny występować częściej.
Badanie wzroku u osób dorosłych.
Badanie wzroku u osób dorosłych powinno mieć miejsce raz na dwa lata. Jest to oczywiście termin, dla osób, które nie mają problemu ze wzrokiem. Jeśli już nosisz okulary lub zmagasz się chorobą, to powinieneś odwiedzać specjalistę co najmniej raz w roku, jeśli nie udzieli on innych zaleceń.
Co więcej, gdy tylko zauważymy pogorszenie się wzroku, obraz stanie się rozmazany, poczujemy potrzebę mrużenia oczu lub pieczenie, powinniśmy niezwłocznie udać się do optyka lub optometrysty, który określi z czym się zmagamy i jakie następne kroki należy podjąć.
Przyczyny pogorszenia się wzroku.
Osoby osiągające 40 rok życia mogą zmagać się z pierwszymi symptomami starczowzroczności, dlatego powinniśmy być szczególni wrażliwi na zmiany naszego wzroku w tym okresie życia.
Na pogorszenie jakości wzroku może wpływać także długotrwałe patrzenie na ekran urządzeń, takich jak: komputer, telefon, laptop czy tablet. W dzisiejszych czasach, gdy nauka i praca w większości przeprowadzana jest zdalnie, warto zastanowić się, czy nie jest to czas na kontrolną wizytę, która ewentualnie wykluczy wady naszego wzroku.
Nie zapominajmy, że podstawą dobrego badania jest wybranie odpowiedniego salonu optycznego. Salony Optyczne, których właścicielem jest Marcin Stępień w kompleksowy sposób określi wadę wzroku oraz dobierze odpowiednie okulary lub szkła kontaktowe. Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z tych usług w jednym miejscu, równocześnie otrzymując świadczenia o najwyższym poziomie.